-Gizle-

-Gizle-
ASP,ASP Scripts,ASP Download, Web Hosting, Asp Hosting
ANASAYFA | FORUM | SİTENİZ İÇİN | REHBERLER | İÇERİK EKLE | EN YENİLER | EN POPÜLERLER | EN BEĞENİLENLER | HOSTING | İLETİŞİM
// 26 Eylül 2020, Cumartesi / İstatistikler / Puan Sistemi
Arama:
ASP İndir - Ücretsiz ASP Destekli Hosting Firmaları Rehberi

// ÖZELLEŞTİR / Bilgi

E-posta:
Şifre:
Beni Hatırla
| Şifremi Unuttum


Türkçe PHP Kaynağınız   Türkçe JAVASCRİPT Kaynağınız
// SİTELERDEN HABERLER >> Tüm Haberler
// GÜNCEL HABERLER / Kaynak: NTVMSNBC
 

 Ücretsiz ASP Hosting Firmaları Rehberi

Anasayfa >> Rehber

REHBERLER ANASAYFA

ÜCRETSİZ ASP DESTEKLİ HOSTİNG’LER

Ücretsiz ASP destekli Hosting'ler ile ilgili özet bilgileri bu rehber altında bulabilirsiniz.

1-) HANGİSİNDE NE GİBİ ÖZELLİKLER VAR NE GİBİ ÖZELLİKLER YOK?

Ücretsiz Hosting servisi veren firmalar bu işi tanıtım ve yardım amaçlı yaptıkları için pek çok özelliği bizim kullanımımıza sunmamaktalar.Bir çok özel bileşeni, desteklemiyorlar.Yine bir çoğunda FTP desteği de ne yazık ki bulunmuyor.Ücretsiz ASP destekli Hosting olarak bizim bildiklerimizi size burada kısaca özellikleriyle birlikte anlatmaya çalışacağız.

n      BRİNKSTER

n      Bir çok ASP kullanıcısın ücretsiz alan için kullandığı Brinkster kısıtlanmış bir çok özelliği olmasına rağmen en çok kullanılan ücretsiz hosting’lerden biri olmaya devam ediyor. Brinkster size ücretsiz olarak 15 MB alan, web üzerinde kontrol paneli, ASP 3.0 desteği, 500 MB günlük web trafiği ve ASP.NET desteği sunuyor.

n      Brinkster in desteklediği hiçbir e-posta veya upload bileşeni bulunmamaktadır. FSO desteği de yine Brinkster de kullanamayacağınız özelliklerin başında geliyor.

n      Brinkster’in yukarıda bahsettiğimiz trafik limiti yüzünden eğer ziyaretçisi çok olan bir siteniz varsa veya böyle bir site yapmayı planlıyorsanız ne yazıkki günün çoğu bölümünde trafik limitinden ötürü siteniz kapalı kalacaktır.Bu açıdan Brinkster’i ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcıların trafik limitine dikkat etmesi gerekiyor.

n      Brinkster tüm sayfalarınızın yukarı kısmına bir banner reklamı otomatik olarak eklemektedir.

n      Size sundukları adresi www.brinkster.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.

n      7HOST

n      Brinkster gibi 7host’ta en çok tercih edilen ASP destekli ücretsiz hosting’lerin başında gelen bir firma. 7host size ücretsiz olarak 50 MB alan, ASP 3.0 desteği, ücretsiz ftp hesabı ve kontrol paneli sunuyor.

n      7host u diğer alternatiflerinden ayıran en büyük özelliği ücretsiz bir şekilde size FTP hesabı sunmasıdır.Bu sayede herhangi bir FTP programı ile hesabınıza bağlanıp dosyalarınızı buradan kolayca webe gönderebilirsiniz.

n      7host’ta Brinkster’de olduğu gibi hiçbir e-posta bileşeni veya upload bileşeni desteği bulunmamaktadır. FSO desteği de bulunmamaktadır.

n      7host tüm sayfalarınıza otomatik olarak text (yazı) reklam eklemektedir.

n      7host sayfalarında günlük ne kadar web trafiğine izin verdikleriyle ilgili bir bilgi bulunmuyor.Ama bu rakamın sınırsız veya çok yüksek bir rakam olduğunu düşünmüyoruz.Bu açıdan yine buna göre hareket edip sitenizi trafiği az yiyecek şekilde ayarlamanız sizler için daha iyi olacaktır.

n      Size sundukları adres http://user.7host.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.

n      DOMAİNDLX

n      Domaindlx alternatif olarak ve bu aralar yaygın bir şekilde kullanılan ücretsiz ASP destekli hosting’lerin başında gelmekte. Domaindlx ücretsiz olarak 100 MB alan, web üzerinde kontrol paneli, ASP 3.0 desteği, WAP desteği ve sınırsız trafik (1000 MB’a kadar olduğu belirtilmiş) sunuyor.

n      Domaindlx’in FTP desteği ücretsiz hosting’lerinde bulunmamaktadır.

n      Domaindlx’te diğerlerinden farklı olarak ASPEMAIL e-posta bileşenini kullanabilirsiniz.Her hangi bir upload bileşenini desteklemiyor.FSO desteği de bulunmamaktadır.

n      Domaindlx’de sayfanızın üzerine büyük bir reklam yerleştirilmektedir.

n      Web trafiği konusunda da en iyi seçenek Domaindlx olacaktır.

n      Size sundukları adres http://ccc.domaindlx.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.

n      WEBSAMBA

n      Websamba ücretsiz olarak 30 MB alan, ASP desteği, FTP hesabı, sınırsız trafik özelliklerini sizlere ücretsiz olarak sunuyor.

n      Websamba’da herhangi bir e-posta bileşeni veya upload bileşeni kullanamazsınız. FSO desteği de bulunmamaktadır.

n      Websamba’da tüm sayfalarınıza otomatik olarak yukarı kısmına reklam eklenmektedir.

n      Size sundukları adres www.websamba.com/kullaniciadi şeklinde olmaktadır.

Bu rehber yazı da sizlere bilinen en ünlü ve en çok kullanılan ücretsiz ASP destekli Hosting firmaları olan Brinkster, Domaindlx ve 7host’un genel olarak destekledikleri ve ücretsiz olarak sundukları özellikleri yazdık.Bu rehberle ilgili öneri ve düşüncelerinizi bize www.aspindir.com/iletisim.asp adresinden bildirebilirsiniz.

ANASAYFA | İÇERİK EKLE | EN YENİLER | EN POPÜLERLER | EN BEĞENİLENLER | REKLAM | DESTEKLEYENLER | İLETİŞİM
ASP İndir © 2001 - 2020 |

ASP İndir, Radore Hosting'de barındırılmaktadır.

Web Tasarımı: ASP İndir | Kodlama: Can "FiNaRFiN" HANHAN , Korkut TAHAOĞLU, Göktuğ İÇÖZ

Sitemize editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir veriden ayrıca tüm diğer site linklerinden, ASP İndir sorumlu değildir.